Klub Karate Bonsai Rozdrażew na prestiżowych zawodach

W dniach 9-10 kwietnia w Łodzi odbył się XVII Harasuto Cup w Karate WKF. Rozdrażewscy karatecy wrócili z niego z nowymi doświadczeniami i medalem drużynowym.

Organizatorami sportowej imprezy byli ,,Harasuto” Karate Klub oraz Polska Unia Karate. Do rywalizacji przystąpiło około 900 zawodników ze 118 klubów reprezentujących nie tylko Polskę, ale i Ukrainę, Słowację, Norwegię, Łotwę, Litwę, Węgry, Finlandię i Danię. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, popularyzacja ducha i idei karate, a także ranking krajowy Polskiej Unii Karate w kategoriach młodzik, kadet i junior.
W turnieju wzięło udział sześcioro zawodników Klubu Karate Bonsai Rozdrażew: Kamil Baran, Klaudia Cugier, Nikola Filipiak, Jakub Dzieweczyński, Miłosz Marcisz oraz Artur Duszyński. Oprócz Kamila Barana wszyscy karatecy po raz pierwszy wzięli udział w zawodach o tak wysokiej randzie. Sukcesem klubu było wywalczenie srebrnego medalu w konkurencji kata drużynowe chłopców U12. Dokonali tego: Miłosz Marcisz, Jakub Dzieweczyński i Artur Duszyński.  Zawodnicy bez wątpienia  wrócili z Łodzi bogatsi o nowe doświadczenia. Wyjazd Klubu sfinansowała firma MAISON POLSKA.